CUDES  2010

Sıkça Sorulan Sorular

 

1.  Bildiri özetleri yayınlanacak mı?

Kabul edilen tüm bildiri özetleri E-Kitap olarak IJOPEC Yayınları tarafından yayınlanacaktır.

 

2. Tam metinlerde Özetler Türkçe mi İngilizce mi olacak?

Türkçe ve İngilizce  bildireler için  Kesin Kayıt esnasında İngilizce Özet form aracılığıyla iletilmelidir. Aksi durumda Türkçe bildirilerin özet kitabına alınması garanti edilmez.

 

3. İngilizce özet ve İngilizce tam metin olarak gönderdiğim bildiriyi Türkçe sunabilir miyim?

Sunum dili Kesin Kayıt Formunda belirtilmesi durumnda Türkçe veya İngilizce olabilir. Metnin dili bağlayıcı değildir. Ancak bildirinin (Türkçe sunacaklar için) Türkçe başlığının da iletilmesi gerekmektedir.

 

4.  Kongre bildirimin tam metnini e-mail ile gönderebilir miyim?

info@currentdebates.org adresine e-mail ile bildiri tam metin gönderimi yapabilirsiniz.

 

5. Kongrede sunulan bildiriler için (sanal/sözlü) katılım sertifikası verilecek mi?

Evet. Her bir kayıtlı  bildiri (sanal/sözlü) sunumunu yapan kişi için bir kongre katılım sertifikası verilecektir. Çok yazarlı bildiriler için, talep edilmesi durumunda  katılım sertifikası verilecektir.

 

6. Kongrede en iyi bildiri ödülü verilecek mi? Sanal sunumlar da bu kapsamda değerlendirilecek mi?

Evet. Sanal veya Sözlü sunum ayrımı yapmaksızın bildiri tam metinleri üzerinden değerlendirmeler yapılacak olup, her bilim alanı için  en iyi ilk 3 bildiri seçilir ve tüm yazarlarına “En İyi Bildiri Sertifikası” verilir. Ödül alan yazarlar, bir sonraki kongreye kabul edilmiş bildirilerini sunmak üzere, ücretsiz kabul edilirler.

 

7. Kongre sonrası veya öncesi bilim alanı koordinatörlerinin kararına göre yayınlanacak  editörlü uluslararası IJOPEC kitap bölümü Akademik Teşvik ve  Doçentlik Başvurularında  kabul ediliyor mu?

Kongre düzenleyicileri arasında da yer alan IJOPEC yayınları Londra merkezli bir yayınevi olup 2009 yılında kurulmuş, 2010 yılından beri kitaplar basmakta ve saygın üniversitelerin ve British Library kataloğunda yer almaktadır. Ayrıca 40'dan fazla kitap yayınlamış ve çok sayıda yazarın eserini basmıtır..

 

8. Kongreye katılmak için sunum yapmak zorunda mıyım? Tam metin gönderimi zorunlu mu?

Hayır. Tam metin gönderimi katılımcının isteğine bağlıdır.

 

9. Kongreye iki bildiri ile katılırsam (çok yazarlı veya tek yazarlı) ödemem gereken ücret nasıl hesaplanır?

Kongreye iki bildiri ile kabul edilen katılımcıların ikinci bildirileri (ilk yazar olmak kaydı ile) %50 indirimlidir. Seçilen katılım şekline göre (konaklamalı katılım hariç)  %50 ek ödeme ile iki susnum yapabilirler.

 

10. Her bilim alanı için ayrı bir editörlü e-kitap  yayınlanacak  mı?

Tam metin bildiri sayısı 12'yi geçen alanlarda, alan koordnatörlerin birinci editör olduğu kitaplar yayınlanacaktır. Bunun dışında yeterli bildiri gelmeyen alanlar birleştirilerek "Sosyal Bilimlerde Güncel Tartışmalar "adı birden fazla ciltten oluşan  seçilmiş alan koordinatörlerinin editörlüğünde IJOPEC tarafından kitaplar yayınlanacaktır.

 

SPONSORS